Araç Kiralamak İçin Gerekli Belgeler

Araç Kiralamak İçin Gerekli Belgeler

Ulaşım konusundaki en büyük konforlardan bir tanesi araç kiralamaktır. Bu yöntemi tercih eden çok fazla kişi bulunmaktadır. Hepsinin de kendisine göre farklı gerekçeleri bulunmaktadır. Fakat genel olarak bakıldığı zaman, satın almaktan daha mantıklı olduğu içindir. Araç kiralayacak kişiler araç kiralamak için gerekli belgeler konusunu yakından takip etmektedir. Bu belgeler hazırlanmadan araç kiralanamamaktadır. İstenilen evraklar firmalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Araç kiralama hizmeti için gerekli belgeler şu şekildedir;

  • Ehliyet fotokopisi
  • Kimlik fotokopisi
  • Pasaport fotokopisi ( yurt dışından gelen müşteriler için gereklidir.)
  • Yedek şoför ehliyet fotokopisi şeklindedir. Bu belgeler hazırlandıktan sonra araç kiralama hizmetinden faydalanılabilmektedir.

Araç Kiralamak İçin Gerekli Belgelerin İstenmesinin Nedenleri

Araç kiralamak için gerekli olan belgelerin istenmesinin bazı gerekçeleri vardır. Bu durum bir nevi aracı kiralayacak ve firma arasında yapılan kira sözleşmesidir. Kiralayandan emin olunmak için bu evraklar istenmektedir. Bu şekilde firma kendisini ve malını güvence altına almaktadır. Sözleşmeler ıslak imzayla yapıldıktan sonra araç kullanacak olan kişiye teslim edilebilmektedir.

Neden Araç Kiralama Tercih Edilmektedir?

Araç kiralama hizmetinden faydalanan çok fazla kişi bulunmaktadır. Çeşitli kural ve şartlar yerine getirildiği zaman herkes araçlarımızı kiralayabilmektedir.

Tercih sebepleri genellikle şu şekildedir;

  • Aracın bakım ve onarım hizmetlerini firma karşılamaktadır.
  • Çok güzel araçlar kilometresi düşük bir şekilde sunulmaktadır.
  • Model ve donanım konusunda araçlar kullanılabilmektedir. bu sebeplerden dolayı çok fazla kişi kiralama yöntemini tercih etmektedir.

Kiralanan Araçla Kaza Yapılırsa Neler Yapılmaktadır?

Araç kiralama hizmetinden faydalanan kişiler kaza durumunda neler yapması gerektiğini bilmelidir. Gerekli olan tüm prosedürler firmamız tarafından anlatılmaktadır. Böylece müşteri bilgilendirilir. Böyle bir durum karşısında ilk olarak kazanın fotoğraflarının çekilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte durum polise de bildirilmelidir. Tıpkı araç sahiplerinin yaptığı gibi bir yol izlenmektedir. Sonra ise belirlenen prosedüre göre işlemler yapılmaktadır.

Kasko Poliçe Neden Önemlidir?

Araç kiralama hizmeti alan kişiler, kasko ve poliçelerini araç kiralama esnasında istemelidir. Bu şekilde müşteri kendini güvence altına alabilmektedir. Kiralama aşamasında mutlaka bu haktan faydalanılması gerekmektedir.

WhatsApp Viber call