Antalya Gezilecek Yerler

Antalya Gezilecek Yerler

Türkiye'nin en kalabalık 5. şehri olan Antalya özellikle yaz aylarında muhteşem turistik yerleriyle her zamankinden daha kalabalık olmaktadır. Ayrıca Likyalılar, Lidyalılar, Osmanlılar, Romalılar, Bizanslılar gibi Türkiye'nin en çok antik kentine sahip olan ili özelliğini de taşımaktadır. Peki, bu kadar turistik bir yer olan şehre gelinmeden önce Antalya gezilecek yerler listenizde nereler yer almalı diye bahsetmek de fayda var.

Antalya'da Nereler Gezilebilir?

Turizm denince ilk akla gelen şehirlerden olan Antalya'da da birçok gezilecek yer mevcut olduğu aşikardır.

Birkaç yerden bahsetmek gerekirse;

  • Kaleiçi,
  • Olympos Antik Kenti,
  • Düden Şelalesi,
  • Köprülü Kanyon gibi birçok önemli ve büyüleyici güzelliğe sahip bir şehirdir.

Kaleiçi

Antalya'nın Murat Paşa ilçesinde bulunan Kaleiçi, geçmişin tarihi izlerini taşıyan birçok yapıyı bünyesinde bulunduran bir yerdir. Bugüne kadar aslına uygun şekilde restore edilen deniz kenarındaki tarihi evleri, yapıları turistler tarafından en çok ziyaret edilen bölgelerin başında geliyor. Antalya'ya gelenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biridir.

Olympos Antik Kenti

Antalya'ya gitsin gitmesin herkesin Antalya hakkında söyleyebileceği ilk yerlerden biri olan Olympos Antik Kenti, Tanrılar Kenti olarak da bilinmektedir. Olympos Antik Kenti, Antalya gezilecek yerler listesinde en baş sırada yer almaya aday olarak görülüyor. Kent içinde yer alan tarihi kalıntılar olmasının yanı sıra hala gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen birçok kalıntının mevcut olduğu da biliniyor.

Düden Şelalesi

Biraz garip gelebilir, fakat Düden Şelalesi markete pazara giderken görebileceğiniz şekilde şehir içine konumlanmış bir haldedir. Şehrin karmaşası altında böyle doğal bir güzellik olması yüzünüzü gülümsetmeye yetecektir. Ayrıca içinde gezilebilen bir mağarası da mevcut ve görülmesi gereken yerlerdendir.

Köprülü Kanyon

Yaz sezonunda rafting yapmaya elverişli olan Köprülü Kanyon, bunun yanı sıra hiking, kamping, doğa yürüyüşü gibi birçok aktiviteyi gerçekleştirebileceğiniz mutlaka ziyaret edip bu aktivitelerden en az birini yapmanızın sizi mutlu edeceği bir yerdir. Bu bahsedilen muhteşem doğa harikası yerleri elbette yürüyerek görmeniz biraz zor. Biz Hit Rent A Car olarak size en uygun ve en düzgün araba kiralama hizmetini sunmaktan büyük bir keyif duyuyoruz. Gezdiğiniz yerlerde rahat edebilmeniz için ihtiyacınız olan araba desteğini sağlamak için sizleri de hizmetlerimizden faydalanmak için bekliyoruz.

WhatsApp Viber call